+370 607 89993info@biurogidas.lt

Krepšelis

0 prekė(s) - 0.00 € Pirkti
Jūsų krepšelis yra tuščias!

Buhalteriniai blankai

Statybos darbų žurnalas A4, 204 psl

-27% Statybos darbų žurnalas A4, 204 psl Statybos darbų žurnalas A4, 204 psl
Vieneto kaina (vnt.): 14.30 € 19.64 € Kaina su PVM

Prekės kodas: 110-102

Statybos darbų žurnalas, ofsetinis popierius; 204 puslapįų; A4 formatas; storas viršelis; viršelio spalva gali skirtis nuo pateikto nuotraukoje. Statybos techninio reglamento STR 1.06.01:2016 "Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra" 4 priedas.

Suvestinė redakcija nuo 2018-05-12.

Gamintojas: Gamintojas nenurodytas
Pasiteirauti apie šią prekę
- +
 

Statybos įstatyme nustatyta, kad rangovas privalo įforminti normatyviniuose statybos techniniuose dokumentuose nurodytus statinio statybos dokumentus ir perduoti juos statytojui (užsakovui), o praradęs šiuos dokumentus turi savo lėšomis juos atkurti.

     Pagrindinis statybos darbų vykdymo dokumentas yra statybos darbų žurnalas, kuriame aprašoma statinio statybos darbų eiga, atliktų statybos darbų kokybė, atskirų darbų perdavimas statytojui.

     Dažnai gyventojams kyla klausimas, ar būtina įsigyti ir pildyti statybos darbų žurnalą, statant statinius ūkio būdu, kai statybos darbai atliekami nesudarius rangos sutarties, naudojant statytojo darbo jėgą, jam priklausančius statybos produktus, įrenginius.

     Nepriklausomai nuo statybos organizavimo būdo, visada privalu laikytis Statybos įstatymo nuostatų. Viena iš jų numato, kad jeigu statytojas statybą vykdo ūkio būdu, jis turi tiek statytojo, tiek ir rangovo pareigas bei teises.

     Prievolė pildyti statybos darbų žurnalą atsiranda, kai statyba finansuojama Lietuvos Respublikos ir (ar) Europos Sąjungos biudžeto lėšomis, ir tais atvejais, kai pagal teisės aktų reikalavimus privaloma skirti ar samdyti statybos vadovą ir statinio statybos techninį prižiūrėtoją.

     Nuo 2014 metų pradžios galiojančioje statybos techninio reglamento STR 1.08.02:2002 „Statybos darbai“ redakcijoje numatyta išimtis. Statybos darbų žurnalo galima nepildyti ūkio būdu statant ne didesnį kaip 500 kv. m bendrojo ploto vieno ar dviejų butų gyvenamąją namą ar pagalbinio ūkio paskirties pastatą. Bet tai nereiškia, kad negalioja teisės aktų reikalavimai skirti ar samdyti statybos vadovą ir statinio statybos techninį prižiūrėtoją, statant nesudėtingų statinių kategorijai nepriskirtiną gyvenamąjį namą ar pagalbinio ūkio pastatą. 

     Statant nesudėtingus statinius, atliekant bet kokio statinio paprastąjį remontą tiek rangos tiek ir ūkio būdu, reikalavimai dėl statybos darbų žurnalo taip pat netaikomi.

     Kai statybos darbų žurnalas neprivalomas ir nepildomas, statinio statybos techninis prižiūrėtojas savo veiklos rezultatus įformina pasirašydamas (vizuodamas) dokumentus – statinių statybos darbų priėmimo aktus, inžinerinių statinių, technologinių inžinerinių sistemų ir bendrųjų statinio inžinerinių sistemų, laikančiųjų konstrukcijų, paslėptų statinio konstrukcijų, paslėptų statybos darbų bei įrenginių bandymo aktus ir pan.