Antspaudų rūšys: kokius rinktis?

Antspaudai – tai priemonė, kuri dažniausiai naudojama įmonių biuruose tvirtinant dokumentus. Visgi, prireikus vienokio ar kitokio antspaudo, gali kilti nemažai klausimų, o išsirinkti gali būti ne taip ir lengva. Tad kokios egzistuoja antspaudų rūšys?

Kaip skiriasi jų naudojimas bei kaip išsirinkti tinkamiausią?

Antspaudų rūšys ir naudojimas

Pirmiausia, vertėtų aptarti dažniau ir rečiau pasitaikančius antspaudų tipus bei jų panaudojimo galimybes. Taip būtų galima sumažinti riziką išsirinkti netinkamą ar nepatogų antspaudą. Tad kokios antspaudų rūšys šiandien dominuoja prekyboje?

 

- Paprasti antspaudai. Tai dažniausiai matomas ir dažniausiai visur naudojamas antspaudų tipas. Jie gali būti ovalūs, apvalūs ir stačiakampiai. Kalbant apie gamybos ypatybes, pasirinktas tekstas yra graviruojamas ant specialios antspaudo gumelės, kuri kaskart dedant antspaudą ant popieriaus lapo susiliečia su tušo pagalvėle, nusidažo ir palieka žymę. Paprastieji antspaudai dažniausiai skirti atskirų įmonės padalinių dokumentacijoms.

- Mikroporiniai. Šio tipo antspaudų gamyba yra šiek tiek kitokia nei paprastųjų. Tekstas graviruojamas ne ant gumelės, o ant specialios mikroporos plokštelės. Šiuo atveju tokiems antspaudams nėra reikalingi papildomi priedai, pavyzdžiui, tušo pagalvėlės. Antspaudas yra itin aukštos kokybės. Tokio tipo teksto gamyba naudojama „Flash“ tipo antspauduose ir Heri rašikliuose – antspauduose.

- Numeratoriai ir datatoriai. Dar viena populiari ir dažnai reikalinga antspaudų rūšis, kuriais žymima data. Tam reikalinga speciali skaičių kombinacija, kurią susidėlioti galima rankiniu būdu arba automatiškai.

- Kišeniniai. Tai maži ir labai patogūs spaudai, labiau skirti kelionėms ir komandiruotėms nei laikyti ant darbo stalo. Kišeninis antspaudas dažnai pasirenkamas ne tik dėl patogumo, bet ir dėl išskirtinio dizaino. Be to jie dažnai būna ne tik apvalūs, bet ir trikampiai ir keturkampiai. Kišeniniai spaudai daugiau skirti ne dokumentų tvirtinimui, o liudijančio asmens žymai.

- Surenkami antspaudai. Tokius antspaudus rekomenduojama rinktis tiems, kurie dažnai keičia atspaudžiamą tekstą (numerius, vardus, pavardes). Šiuose antspauduose visas tekstas yra surenkamas iš specialių simbolių plokštelių, o vietoj paprastiems antspaudams būdingos gumelės, čia yra šabloninis korpusas, kuriame dėliojamas tekstas. Veikimo principas analogiškas paprastiems antspaudams – čia taip pat yra tušo pagalvėlė, kuri nudažo karkasą ir spaudžiant antspaudą, atspaudžiamas tekstas.

- Reljefiniai. Tai vienas retesnių ir standartiškai nenaudojamų antspaudų. Šio tipo antspaudas palieka ryškią ir iškilią žymę ant lapo, dažniausiai atlieka reprezentacinę įmonės funkciją, pabrėžia įvaizdį. Juo žymimi labai svarbūs arba proginiai dokumentai.

- Mediniai. Tai logistikoje ir gamybos pramonėje naudojami antspaudai. Jie pasižymi netradiciniu dydžiu, dažniausiai reikalingi pažymėti didelio mąsto krovinių pakuotėms, paletėms.

Ką dar žinoti renkantis antspaudus?

Planuojant gaminti apvalius įmonės antspaudus, turinčius tam tikrą juridinę galią, vertėtų žinoti kelis dalykus. Vienas jų – šiems antspaudams reikalinga speciali dokumentacija. Užsakant apvalų arba ovalų antspaudą, su savimi reikėtų turėti arba žinoti:

- Įmonės registravimo pažymėjimo kopiją;

- Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

- Jei antspaudas užsakomas ne įmonės vadovo ar savininko, taip pat reikėtų turėti raštišką įgaliojimo originalą.

go-to-top