Kaip išsirinkti tinkamą antspaudą?

Nesusidūrusiems su poreikiu turėti asmeninį ar įmonės antspaudą gali būti lengva pasiklysti šių reikmenų įvairovėje, svarstant, kokio reikėtų būtent Jums. Kad įsigyti antspaudai pasižymėtų visomis savybėmis ir funkcijomis, kurių iš jų tikėjotės, verta prieš perkant pasidomėti skirtingomis šių priemonių rūšimis ir jų ypatybėmis. Taip galėsite išsirinkti būtent tai, ko reikia, išvengti papildomų išlaidų ir sutaupyti laiko.

Antspaudų rūšys

  • Paprasti – be abejonės, tai – dažniausiai matoma ir naudojama antspaudų rūšis. Speciali antspaudo gumelė graviruojama, paruošiamas antspaudas su Jūsų pasirinktu tekstu. Antspaudą prispaudus prie tvirto paviršiaus, speciali gumelė susiliečia su tušo pagalvėle, kuri nudažo antspaudą ir taip palieka žymę. Tokio tipo antspaudas dažniausiai naudojamas kasdien įvairių įmonių buhalterijos, administracijos atliekamiems darbams.

  • Surenkami – labiausiai praverčia tada, kai reikia dažnai keisti antspaudo tekstą. Surenkami antspaudai neturi kitoms antspaudų rūšims būdingos gumelės, čia tekstas surenkamas iš specialių raidynų, o simboliai talpinami į šabloninį korpusą. Juose taip pat naudojama tušo pagalvėlė, kuri nudažo karkasą ir leidžia atspausti tekstą.

  • Numeratoriai ir datatoriai – ši antspaudų rūšis suteikia galimybę rankiniu būdu arba automatiškai išdėlioti skirtingas skaičių kombinacijas. Ji yra itin populiari, naudojama tada, kai reikia antspaudu nurodyti datą, laiką ar kitokius skaičius.

  • Mediniai – jie dažniausiai būna netradicinio dydžio, naudojami logistikoje, krovinių pakuotėms ar paletėms žymėti.

  • Kišeniniai – kaip sufleruoja pats pavadinimas, jie yra itin kompaktiški, patogūs. Šie nedideli, patogūs ir didele dizaino įvairove pasižymintys antspaudai dažniausiai pasirenkami kelionėms, komandiruotėms, verslo susitikimams ir panašiai.

  • Mikroporiniai – kitaip nei gaminant paprastus antspaudus, mikroporinių antspaudų gamyboje graviruojama ne gumelė, o mikroporos plokštelės. Tokios priemonės mėgstamos ir giriamos dėl antspaudų kokybės ir dėl to, kad jiems nereikalingos tušo pagalvėlės.

  • Reljefiniai – tokio tipo antspaudas naudojamas retai, dažniausiai žymint itin svarbius ar proginius dokumentus. Antspaudas palieka labai ryškią, iškilusią žymę. Tokiu antspaudu siekiama reprezentuoti ir pabrėžti įmonės įvaizdį.

Išmanyti antspaudų rūšis nepakanka – taip pat svarbu žinoti, ant kokio paviršiaus bus naudojama priemonė. Pagal tai atitinkamai parenkama rašalo rūšis: antspaudai, naudojami ant popieriaus, plastiko, maisto ar odos, reikalauja specifinio rašalo. Vertėtų apgalvoti ir tušo spalvą – ji gali būti juoda, mėlyna, raudona ar kitokia. Tokiu būdu pasirūpinama, kad pats antspaudas būtų kokybiškas ir nekenksmingas sveikatai. Dėl šios priežasties prieš perkant antspaudą rekomenduojama pasikonsultuoti su ekspertais.

Ką svarbu žinoti užsakant apvalų antspaudą?

Remiantis 2002 m. liepos 2 d. parengtu Antspaudų ir spaudų apyvartos kontrolės įstatymu, reglamentuojančiu apvalių antspaudų gamybą ir jo 2011 m. gegužės 19 d. pakeitimu, pateikdami apvalaus antspaudo užsakymą juridiniai ar fiziniai asmenys turi pateikti šiuos dokumentus:

  • asmens tapatybės dokumentą,

  • juridinių asmenų registro įrašą su juridinio asmens rekvizitais,

  • jeigu užsakymą teikia ne įmonės vadovas, būtina turėti raštišką jo įgaliojimą atlikti užsakymą.

Atsiimdamas antspaudą užsakovas turi pasirašyti užsakymo blanke, taip patvirtindamas, kad tokio paties antspaudo neturi. Visų kitų formų antspaudai gali būti užsakomi be apribojimų, jų užsakymams dokumentų pateikti nereikia.

Norint, kad gautas antspaudas atitiktų visus lūkesčius, rekomenduojame pasitarti dėl geriausiai tinkančio varianto. Mielai atsakysime į Jūsų klausimus tiek el. paštu (info@biurogidas.lt), tiek telefonu (852471784). Visą kontaktinę informaciją rasite puslapio viršuje.

go-to-top