Kaip išsirinkti tinkamą dokumentų naikiklį?

Įmonėse dažnai dirbama su konfidencialia informacija, kurios atskleidimas gali turėti rimtų padarinių. Norint išvengti problemų, privaloma užtikrinti apsaugą nuo svarbios informacijos nutekėjimo. Dėl šios priežasties biuruose itin dažnai naudojami dokumentų naikikliai. Šių prietaisų asortimentas – gausus. Jie skiriasi ne tik dizainu, bet ir funkcinėmis savybėmis. Norėdami nesuklysti ir išsirinkti tinkamą priemonę, visų pirma atsižvelkite į įmonės poreikius ir naikiklio parametrus.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis dokumentų naikiklį – svarbiausia?

Skirtingų dokumentų naikiklių modelių funkcionalumas gali skirtis, todėl reikėtų nuspręsti, kiek dažnai šį prietaisą naudosite ir koks turėtų būti jo našumas. Pateikiame keletą esminių pasirinkimo kriterijų.

  • Naikinamų dokumentų kiekis. Vienas iš svarbiausių prietaiso parametrų yra vienu metu galimų sunaikinti popieriaus lapų skaičius. Šis skaičius varijuoja priklausomai nuo naikiklio: į paprasčiausius vienu metu galima įdėti 5 lapus, o dideliems dokumentų kiekiams skirtas prietaisas priima 60 lapų ir daugiau.

  • Automatinio valdymo galimybė. Vieni dokumentų naikikliai yra rankiniai, o kiti – automatiniai. Rankiniai naikikliai pasižymi mažesne kaina, tačiau norėdami sunaikinti nemažai dokumentų užtruksite gerokai ilgiau. Be to, automatiniai naikikliai dažniausiai gali veikti ir automatiniu, ir rankiniu režimu, todėl prireikus susmulkinti nedidelį kiekį dokumentų, galima automatinio režimo nejungti. Visgi automatinis režimas turi didelį privalumą – jis padeda sutaupyti laiko, nes kol naikinami popieriaus lapai, nereikia būti šalia.

  • Atliekų konteinerio talpa. Jeigu naikinamų dokumentų kiekis nedidelis, ši savybė nėra tokia svarbi, nes talpa greitai neprisipildys. Tačiau naikinant daug dokumentų, didesnė konteinerio talpa padės sutaupyti daugiau laiko.

  • Kitokių duomenų laikmenų naikinimo funkcija. Reikėtų atkreipti dėmesį, ar įmonei reikia naikinti ne tik popieriaus lapus, tačiau ir CD diskus, sąvaržėlessąsagėles bei banko korteles. Kai kurie prietaisai to daryti negali, nes jų peiliukai nėra pritaikyti plastiko ar metalo pjaustymui.

Dokumentų naikikliai gali turėti ir naudingų papildomų funkcijų, kurios palengvins prietaiso naudojimą ir užtikrins saugumą. Kai kuriuose modeliuose galima rasti automatinę pradžios ir sustojimo, išjungimo funkciją, prisilietimo jutiklį, apsaugą nuo perkaitimo. Be to, juose įdiegta ir užrakinimo funkcija su apsaugos (PIN) kodu.

Dokumentų naikiklių saugumo klasės

Šie prietaisai gali pjaustyti dokumentus skirtingai – juostelėmis arba gabaliukais. Pagal tai, į kokio dydžio juosteles ar gabaliukus sunaikinamas popieriaus lapas, prietaisai suskirstomi į saugumo klases nuo P1 iki P7.

Pigesni ir paprastesni dokumentų naikiklių modeliai popierių smulkina juostelėmis. Tokie prietaisai priskiriami mažiausio saugumo klasėms (P1, P2) ir tinkami tokiems dokumentams, kurie po supjaustymo privalo būti neįskaitomi. Aukštesnio saugumo dokumentų naikikliai dažnai yra brangesni. Jie supjausto popierių gabaliukais. Pagal tai, į kiek gabaliukų supjaustomas vienas popieriaus lapas, nustatoma saugumo klasė nuo P3 (gali būti apie 312 gabaliukų) iki P7 (apie 151 592 gabaliukai). Jei norite užtikrinti patikimą dokumentų sunaikinimą, rekomenduojama rinktis bent P4 klasę atitinkantį prietaisą.

Dokumentų naikinimo įrenginiai įmonėje garantuos darbo metu naudojamų duomenų saugumą. Svarbu pasirinkti poreikius atitinkantį naikiklį ir naudoti jį pagal paskirtį. Tokiu būdu darbas šiuo aparatu bus ne tik efektyvus, bet ir nepavojingas.

go-to-top