Kaip pasirinkti tinkamiausią laminavimo aparatą?

Laminavimo aparatas – daugeliui biurų reikalingas prietaisas. Tam, kad dokumentai, kortelės, nuotraukos, meniu būtų apsaugoti nuo mechaninio poveikio, drėgmės, pirštų antspaudų ar kitų išorės veiksnių, juos galima laminuoti naudojant terminio kalandravimo būdą, klijus ar kt. Šiuolaikiniam biurui toks sprendimas padės sutaupyti ne tik laiko, bet ir pakartotinų spausdinimų, atliekamų bandant atkurti sugadintus dokumentus.

Kaip pasirinkti tinkamą aparatą?

Pasirinkimas šiandien – nemenkas, tad atranka gali pasirodyti tikrai rimta užduotis. Tam, kad greičiau atrastumėte tai, ko labiausiai reikia, svarbu renkantis žinoti esminius kriterijus. Kas Jums svarbiausia?

  • Ekonomiškumas. Neretai laminuojami įvairūs asmeniniai dokumentai (pavyzdžiui, leidimai), taisyklės ir kitokie užrašai. Jeigu laminuosite dažnai, didžiulį kiekį dokumentų, reikėtų pasirinkti patį ekonomiškiausią variantą.
  • Popieriaus lapų formatas. Derėtų apgalvoti, ar žadate laminuoti tik standartinio dydžio dokumentus, ar reikia universalaus, prie skirtingų poreikių lengvai pritaikomo aparato.
  • Maksimalus laminuojamų vokelių storis. Įvertinkite, kokio maksimalaus storio laminavimo vokus naudosite.
  • Įkaitimo laikas. Jeigu laminavimo aparatas bus naudojamas dažnai ir reikės, kad jis laminuotų kuo greičiau, reikėtų atkreipti dėmesį, per kiek laiko įranga įkaista iki reikiamos temperatūros. Šiuo atžvilgiu svarbus ir pats laminavimo greitis.
  • Galingumas. Jeigu aparatu naudosis tik vienas žmogus, galite rinktis mažesnį, kompaktiškesnį aparatą. Jei rūpinatės didelės įmonės reikmėmis, derėtų atkreipti dėmesį į galingumą, našumą, patvarumą. Tokiu atveju nereikėtų bijoti kiek didesnės investicijos.

Pasirinkimo kriterijai priklauso nuo to, kur ir kokiu tikslu naudosite šį prietaisą. Taigi, svarbiausia – žinoti esminius poreikius.

Ką verta žinoti reikliausiems?

Jei domina ne tik galingas, bet ir patogus, ilgaamžis laminavimo aparatas, dėmesio verti dar keli niuansai:

  • Atgalinės eigos funkcija leidžia ištraukti netinkamai įdėtą dokumentą.
  • Žema darbo temperatūra padeda aparatui neįkaisti, todėl jį saugu liesti.
  • Laminuoti galima šaltuoju ir karštuoju būdu. Pastarasis metodas ne visuomet tinka – jį reikėtų rinktis dokumentams, kurių vizualinė kokybė nepakinta nuo karščio (pavyzdžiui, tokiu atveju tinka ne visos nuotraukos). Šaltasis būdas geriausiai tinka dideliems popieriaus lapams. Jei norite universalaus varianto, labiausiai tik prietaisas, laminuojantis abiem būdais.

Naudinga įvertinti ir papildomus privalumus (pavyzdžiui, ar komplektą sudaro ir vokeliai, ar į aparatą integruota garsinė įspėjimo sistema).

Nepamirškite vokelių

Suradus tinkamiausią laminavimo aparatą, ne mažiau svarbu skirti dėmesio ir vokelių pasirinkimui. Priklausomai nuo to, ką ruošiatės laminuoti, reikėtų pasirinkti ir tinkamus priemonės matmenis, storį, formatą, skaidrumą, kuris atitiktų aparato charakteristikas. Svarbu žinoti, kad negalima laminuoti dokumentų žirklėmis apkirptais laminavimo vokais, nes vokelyje esantys klijai išsilies ant laminavimo aparate esančių vokelių ir juos sugadins. Be to, būtina parinkti laminuojamo dokumento dydį atitinkantį laminavimo vokelį.

Jei laminavimo aparatas nebus naudojamas kasdien, galite atkreipti dėmesį ir į vokelių kiekį, tačiau tuomet rekomenduojame rinktis standartinius A4 formato vokelius. Kokius išsirinksite, tokie ir bus Jūsų dokumentai, užrašai, meniu ar kiti gaminiai, kuriuos ruošiatės laminuoti.

Jei puikiai žinote, ko Jums reikia, nebus sunku išsirinkti reikalavimus geriausiai atitinkantį laminavimo aparatą. Visgi jei vis dar svarstote ir turite klausimų – kreipkitės Jums patogiu būdu, mielai padėsime išsirinkti.

go-to-top