Antspaudų istorija: kaip jie pasikeitė?

Saugumas yra vienas svarbiausių žmogaus išlikimo poreikių. Visais laikais žmonės žinojo, kaip apsisaugoti nuo didesnių pavojų, o nuosavu turtu turėjo rūpintis patys.

Tam puikiai tiko antspaudas. Nors jo paskirtis ir buvo saugoti nuosavybę, greitai tai tapo privatumo bei dokumentų autentiškumo patvirtinimo priemone. Apie tai, kaip pasikeitė antspaudas per tūkstantmečius pasakojame šiame įraše.

 Pirmoji štampavimo forma: vaško antspaudas

Šiais laikais vaško antspaudas dažniausiai naudojamas dekoratyviniais tikslais. Tačiau tūkstantmečius jie buvo itin svarbūs tikrinant gaminių, susirašinėjimo ir oficialių dokumentų tikrumą. Jie buvo pradėti naudoti dar viduramžiais. Anglijos karalius Eduardas Išpažinėjas yra pirmasis Anglijos karalius naudojęs oficialų antspaudą. Juo antspauduodavo oficialius valstybės dokumentus. Vėliau „Didysis karalystės antspaudas“ turėjo daug galios.

Antspaudų naudojimas minimas ir Senajame Testamente, o archeologai rado išlikusių į molį įspaustų antspaudų net senovės Mesopotamijoje. Dauguma jų buvo pagaminti iš akmens ir kaulo.

Vėliau tokių vaško antspaudų naudojimas kasdieniame gyvenime tapo nebeaktualiu dėl raštingumo. Juos pakeitė parašai, kurie tapo autentiškumo ženklu. O vaško antspaudai tapo naudojami neformaliais, dekoratyviniais tikslais, pavyzdžiui, prabangiuose vestuvių kvietimuose.

0000_vintage-seal-1-1156676_1664351886-1db986ad6a3c46e1d7bd057f1a1fe3dc.jpg

Medinis antspaudas

Kalbant apie tai, ką šiais laikais laikome antspaudavimu, pirmieji tokie įrankių pavyzdžiai yra išlikę Azijoje. Tai senoviniai įrankiai, labai panašūs į šiuolaikinius medinius antspaudus. Meistras medienos paviršiuje išraižydavo atvaizdą. Jis vėliau būdavo dažomas rašalu ir dedamas ant audinio ar popieriaus, kad atspaustų sukurtą vaizdą. Taip veikia ir dabartiniai mediniai antspaudai, kuriuos galite įsigyti biurogidas.lt

0001_stamp-1311365_1664352136-c789fd390917eff9d3c8202155ada77f.jpg

Antspaudas šiais laikais

Diskutuojama, kas išrado guminį antspaudą, tačiau mažai kalbama apie tai, kas pirmasis sėkmingai pavertė šią idėją komercine. J. F. W Dormanas buvo paauglys, keliaujantis trafaretų pardavėjas, kai susipažino su guminio antspaudo koncepcija. Iki 1886 metų jo įmonė Baltimorėje gamino pašto ženklus, bet Dormanas sukėlė revoliuciją, sukurdamas ir užpatentuodamas prietaisą antspaudams gaminti.

Šiais laikais tai neatsiejama biuro priemonė. Tik šiuolaikinių antspaudų pasirinkimas yra gerokai didesnis: nuo tradicinio medinio iki labai kompaktiško kišeninio. Taip pat jie tapo gerokai patogesni naudoti. 

Ieškote plataus antspaudų pasirinkimo? Tokį galite rasti el. parduotuvėje biurogidas.lt. Išsirinkite norimo tipo antspaudą ir išnaudokite jo privalumus. Na, o jei norite profesionalaus patarimo, drąsiai kreipkitės į mus. Esame pasiruošę padėti.

0000_colop-rubber-stamps_1664373634-9f9fabe071a44c44f97bdab674ea0e25.jpg
go-to-top